JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Nic nie marnujemy!

Opublikowano: poniedziałek, 03 sierpień 2020

W dniach 29-31 sierpnia w Pracowni Orange gościliśmy przedstawicielki Fundacji 5Medium. Panie przez trzy dni prowadziły warsztaty pt. Tutoriale Zero Waste. W trakcie zajęć dzieci i młodzież nauczyły się starym rzeczom nadawać nowe życie. I tak stworzono zegar ścienny z płyty winylowej, lampkę z kaset magnetofonowych i doniczkę na kwiaty z puszek metalowych. Uczestnicy warsztatów nagrali też tutoriale, w którym pokazują, jak należy daną rzecz wykonać.

W trakcie trzydniowych warsztatów nie odbyło się bez wiedzy teoretycznej. Toczyły się rozmowy o zrównoważonym rozwoju, dbaniu o środowisko oraz w jaki sposób każdy człowiek może wpływać  na zmniejszenie ilości odpadów na składowiskach. 

Zajęcia były przygotowane bardzo profesjonalnie. Dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności praktyczne w szyciu, klejeniu elementów z wykorzystaniem kleju na gorąco, a także miały możliwość zagrania w grę z aplikacją Actionbound i Kahoot.

Na koniec warsztatów każdy ich uczestnik otrzymał dyplom. Dziękujemy Fundacji 5 Medium za przeprowadzenie warsztatów. BYŁO SUPER!!!

Odsłony: 653