JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Kolejne warsztaty w Pracowni Orange

Opublikowano: czwartek, 28 kwiecień 2022

preview

W dniach 25-27 kwietnia Pracownia Orange w Przedmościu przygotowała cykl warsztatów z tworzenia domków dla owadów. Warsztaty odbyły się w świetlicach środowiskowych w Ruszowicach, Przedmościu oraz Turowie. Dzieci włożyły w przygotowanie domków mnóstwo energii oraz swoją wyobraźnię. Powstały wspaniałe konstrukcje, które zagoszczą w naszych ogrodach i mamy nadzieję, że owady się w nich zadomowią.

Warsztaty zorganizowano przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przedmościu. Dziękujemy bardzo liderce Pracowni Orange - Natalii Pasternak. Więcej zdjęć oraz filmik z zajęć można zobaczyć na facebookowym profilu GOK-u.

preview preview

Czytaj więcej: Kolejne warsztaty w Pracowni Orange

Szkolenie Działaj Lokalnie w Przedmościu

Opublikowano: wtorek, 26 kwiecień 2022

We wtorkowe popołudnie 26 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Przedmościu odbyło się szkolenie dotyczące konkursu grantowego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "Działaj Lokalnie", realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Wzięły w nim udział między innymi bibliotekarki z naszej GBP. Spotkanie poprowadziła Ewa Smutyło - animatorka z Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich.

preview preview

Konkurs kukiełkowy rozstrzygnięty!

Opublikowano: środa, 22 wrzesień 2021

Na początku czerwca nasza biblioteka zorganizowała konkurs czytelniczo-plastyczny dla młodych czytelników „Postać Bajkowa”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu lalek przedstawiających ulubionych dziecięcych bohaterów bajkowych. W konkursie wzięło udział 16 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z terenu Gminy Głogów. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań artystycznych, umiejętności manualnych, pobudzanie wyobraźni twórczej.

  

Czytaj więcej: Konkurs kukiełkowy rozstrzygnięty!

Nagrody rozdane!

Opublikowano: piątek, 23 lipiec 2021

Dzieci i młodzież, która uczestniczyła w warsztatach ekologiczno-programistycznych "Z ekologią na co dzień", otrzymała od Fundacji Orange nagrody w postaci toreb na zakupy i pendrive'ów. Dziękujemy Fundacji za ufundowanie nagród, a dzieciom za aktywny udział w warsztatach.

Biblioteka na prowadzenie zajęć otrzymała grant z Fundacji Orange w wysokości 2460 zł, który przeznaczyła na zakup zestawu ekologicznego składającego się z dwóch robotów photon oraz akcesoriów i scenariuszy zajęć.

Roboty photon uczyły ekologii

Opublikowano: piątek, 23 lipiec 2021

Dzieci i młodzież dzięki wsparciu Fundacji Orange miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach ekologiczno-programistycznych. Ze względu na remont Pracowni Orange w Przedmościu, zajęcia odbyły się w Klubie Kreatywności w Serbach. W związku z utrudnieniami w działalności jednostki związanymi z pandemią wirusa COVID-19, zajęcia realizowane były przez 8 miesięcy w grupach kilkuosobowych.

Czytaj więcej: Roboty photon uczyły ekologii