JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Grant T-Mobile dla biblioteki!

Opublikowano: wtorek, 18 luty 2020

Biblioteka w Przedmościu otrzymała grant T-Mobile na prowadzenie działań związanych z nowymi technologiami. Głównym założeniem projektu  jest kształtowanie u dzieci i młodzieży 8 kompetencji kluczowych. Rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności. Kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań. Stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii. Wszystkie te cele chcemy osiągnąć korzystając z płytki Micro:bit i dostępnych do niej modułów i aplikacji. 

Czytaj więcej: Grant T-Mobile dla biblioteki!

Klub Kreatywności - ankieta

Opublikowano: niedziela, 09 luty 2020

Zapraszamy mieszkańców Gminy Głogów do wypełniania ankiety, która bada ich zainteresowania oraz sprawdza, jaki rodzaj warsztatów najbardziej odpowiadał by ich potrzebom. Wasze odpowiedzi pozwoli nam przygotować wyjątkowy wniosek na utworzenie w filii biblioteki w Serbach Klubu Kreatywności. To w jaki sposób i jak będzie działał Klub Kreatywności i w co będzie wyposażony zależy od Was. Nie czekajcie i już teraz wypełniajcie ankietę dostępną pod tym linkiem Z góry dziękujemy za wasze odpowiedzi!

Oferta pracy

Opublikowano: poniedziałek, 16 grudzień 2019

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przedmościu ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: młodszy bibliotekarz. Praca będzie wykonywana w siedzibie biblioteki głównej w Przedmościu oraz w filii biblioteki w Serbach. Wymiar etatu: pełen etat (40 godzin/tygodniowo).

Czytaj więcej: Oferta pracy

Do rodziców! :)

Opublikowano: piątek, 06 wrzesień 2019

Masz dziecko lub dzieci w wieku przedszkolnym? Jeśli TAK to ten projekt jest dla Ciebie i Twoich dzieci. Co musisz zrobić? Wystarczy przyjść z dziećmi do biblioteki w Przedmościu lub w Serbach i poinformować bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu Mała Książka Wielki Człowiek! Zapisz dzieio do biblioteki, wypożyczcie książki i odbierzcie wyprawkę czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dzieci będą zbierać naklejki - jedna naklejka za każdą przeczytaną książkę. ZAPRASZAMY :)

Mała Książka Wielki Człowiek Start!

Opublikowano: piątek, 06 wrzesień 2019

Do biblioteki dotarły już materiały do udziału w ogólnopolskim projekcie "Mała Książka Wielki Człowiek!". W przesyłce kurierskiej, która dotarła do nas w tym tygodniu znajdowało się:

  • książki „Pierwsze czytanki dla…”,
  • poradniki dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”,
  • Karty Małego Czytelnika,
  • naklejki do Kart Małego Czytelnika,
  • materiały promocyjne: plakaty, stojaki z zaproszeniem do udziału w projekcie, przypinki.

 

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków z terenu Gminy Głogów do odwiedzenia biblioteki i udziału w projekcie.