JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Nowe nabytki w Przedmościu

Opublikowano: sobota, 18 czerwiec 2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu wzbogaciła się o 104 nowe pozycje książkowe, o wartości blisko 1600 zł. Są wśród nich tytuły dla dorosłych – m.in. „ Konopnicka, jakiej nie znamy” Marii Szypowskiej, „Matka roku” i „Wpadka roku” Gabrieli Gargaś, „Empuzjon” Olgi Tokarczuk, „Czarny mercedes” i „Ryk kamiennego lwa” Janusza Majewskiego – ale przede wszystkim pojawiło się mnóstwo nowych pozycji dla młodszych czytelników. Warto sięgnąć m.in. po przygody Pippi, „Logopedyczne prztyczki”, zbiory wierszy i wyliczanek, powieści Marcina Szczygielskiego („Za niebieskimi drzwiami”, „Tuczarnia motyli”), Anny Willman („Marzenie dżdżownic”), Anety Jadowskiej czy Amelii Długosz. Zapraszamy do Przedmościa!

preview preview

preview preview

Turniej ekozagadek za nami!

Opublikowano: wtorek, 14 czerwiec 2022

13 czerwca w sali sensorycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serbach odbył się turniej „Ekołamigłówki Tęgiej Główki”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminę Głogów. Uczestnicy zmagań – dwunastu uczniów klas ósmych z Przedmościa i Serbów – w ciągu 60 minut rozwiązywali zestaw różnorodnych łamigłówek (krzyżówek, zagadek, rebusów), głównie o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Po podliczeniu punktów okazało się, że z przygotowanymi zadaniami najlepiej poradził sobie Natan Śnioszek z Przedmościa, wyprzedzając na podium Bastiana Przybylskiego i Emila Zborowskiego (obaj z Serbów). W czołowej szóstce znaleźli się jeszcze Mateusz Calów, Dawid Gniewosz i Kacper Grasza (Serby). Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy, wręczane przez Zastępcę Wójta Gminy Głogów Martę Vašiček, oraz liczne nagrody ufundowane przez Gminę Głogów i Bibliotekę: książki, gry, plecaki, sprzęt sportowy.

Biblioteka serdecznie dziękuje uczniom i ich opiekunom (za wspólną zabawę), władzom gminy (za ufundowanie nagród), a także dyrekcji szkoły w Serbach – za gościnę i przygotowanie wspaniałego poczęstunku dla uczniów.

preview preview

Czytaj więcej: Turniej ekozagadek za nami!

Mamy grant z Działaj Lokalnie!

Opublikowano: poniedziałek, 13 czerwiec 2022

Grupa, w skład której weszły bibliotekarki Agnieszka Biegas i Małgorzata Soś oraz Ewelina Murzyńska z Gminnego Ośrodka Kultury, z sukcesem przygotowała wniosek do Lokalnego Konkursu Grantowego „Działaj Lokalnie”, ogłoszonego przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich. Projekt edukacyjny, zatytułowany „Spotkania z przygodą i przyrodą – działaj z nami lokalnie latem i jesienią w Gminie Głogów”, został wysoko oceniony przez komisję konkursową i uzyskał dofinansowanie w wysokości 4500 zł. W ramach projektu w gościnnych progach biblioteki i GOK-u odbędą się m.in. warsztaty stolarskie (budowanie domków dla jerzyków), teatralne i plastyczne, zajęcia z decoupage’u i wyplatania makram, a także gry terenowe. Realizacja projektu potrwa od lipca do października, a jego rozliczeniem zajmie się Gminna Biblioteka Publiczna.

preview

Przedszkolaki - zapraszamy!

Opublikowano: sobota, 11 czerwiec 2022

Z przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece jest kontynuowana akcja w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Warto przyjść z dzieckiem do naszej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym (3-6 lat) czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza, przygotowana przez Instytut Książki. Za każdą wizytę w bibliotece dziecko otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek młody czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego książkowe zainteresowania, otrzyma także w prezencie książkę oraz Kartę Małego Czytelnika.

Serdeczne zapraszamy!

 preview