JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Cyfrowe gry edukacyjne w GBP

Opublikowano: piątek, 27 maj 2022

19 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Przedmościu instruktorki GOK-u oraz bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej wzięły udział w kilkugodzinnym szkoleniu, realizowanym w ramach unijnego programu „Cyfrowe GOK-i” (Program Operacyjny Polska Cyfrowa). Szkolenie dotyczyło sposobów prowadzenia zajęć oraz obsługi gry edukacyjnej „Scottie Go!”, w przyjemny i ciekawy sposób uczącej podstaw programowania, z wykorzystaniem kart kodów oraz tabletów. GOK i GBP otrzymają bezpłatnie zestawy gier i tabletów,  i już niedługo z efektów szkolenia będą mogli skorzystać ci młodzi mieszkańcy Gminy Głogów, którzy wezmą udział w wakacyjnych półkoloniach. Szczegóły podamy wkrótce.

 

Czytaj więcej: Cyfrowe gry edukacyjne w GBP

Zabawy plastyczne

Opublikowano: czwartek, 19 maj 2022
18 maja w bibliotece w Serbach odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne dla najmłodszej grupy dzieci. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne z papierowych talerzyków - powstały ciekawe stworki, dinozaury, słoneczka, kwiatki na patyczkach. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu dostarczyły dzieciom wiele radości. Celem zajęć było rozbudzenie wyobraźni, pomysłowości, kreatywności dziecka, odkrywanie przyjemności tworzenia, cieszenie się uzyskanym efektem.
 
preview

Przedszkolaki w bibliotece

Opublikowano: poniedziałek, 16 maj 2022

Na początku maja Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu zorganizowała dla dzieci z przedszkola w Serbach przedstawienie „Krasnoludki – dzielne ekoludki”. Teatrzyk nawiązywał do przestrzegania czystości w lesie oraz dbania o nasze środowisko naturalne. Odbyła się również pogadanka na temat segregacji śmieci, jak należy zachowywać się w lesie, co trzeba robić, aby nasza planeta była czysta. Dzieci słuchały także piosenek ekologicznych.

Ogromną radość sprawiły przedszkolakom zajęcia plastyczne – malowanie kredą. Przed biblioteką zrobiło się kolorowo, pojawiły się wiosenne motyle, kwiaty, drzewa.

preview

Sprzątanie świata

Opublikowano: poniedziałek, 16 maj 2022

Za nami kolejna, już 29 edycja międzynarodowej akcji Sprzątania Świata, która odbyła się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu przy współpracy ze świetlicą środowiskową w Serbach przeprowadziła akcję terenową – posprzątano porzucone w naturze śmieci. W akcji wzięło udział czworo dzieci (Kuba, Gabrysia, Hania, Kornelia), które posprzątały teren pobliskiego lasu, zbierając kilka worków ze śmieciami. Większość odpadów to porzucone butelki, papier, puszki aluminiowe. Celem działań było wzmocnienie wśród najmłodszych świadomości ekologicznej, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata. Dzieci ze świetlicy środowiskowej uczestniczyły również w przedstawieniu „Jaś i Małgosia”, które nawiązywało do przestrzegania czystości i dbania o nasze środowisko naturalne.

Czytaj więcej: Sprzątanie świata

Brzechwa dzieciom

Opublikowano: czwartek, 12 maj 2022
W dniu 26 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przedmościu odbyło się miłe spotkanie dzieci z poezją Jana Brzechwy. Między innymi widoczne na zdjęciu dziewczynki (Gabrysia, Iwona i Hania) wzięły udział w konkursie głośnego czytania m.in. takich wierszy jak „ Na straganie”, „Pchła Szachrajka”, „Arbuz”, „ Pan Pomidor”. Dziękujemy za odwiedziny, a wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do czytania!
 
preview