JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Zabierz mnie do domu!

Opublikowano: czwartek, 13 październik 2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu z przyjemnością włączyła się do ogólnopolskiej akcji bookcrossingu i utworzyła kącik darmowej książki. Każdy, kto lubi czytać, może do nas przyjść i bezzwrotnie wybrać sobie interesującą lekturę. Po przeczytaniu można znów pozostawić ją dla innych, można również przynieść do kącika jakąś książkę z domowej półki – czyli po prostu uwolnić ją, nadać jej nowe życie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

preview preview

Nowe pozycje w Przedmościu

Opublikowano: czwartek, 13 październik 2022

W październiku Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu wzbogaciła się o 54 nowe tytuły. Zakres tematyczny nowych pozycji jest dość zróżnicowany, więc wszyscy pasjonaci czytania z pewnością coś dla siebie znajdą.

Mamy propozycje dla miłośników kryminału (Agata Christie, James Runcie, Aleksandra Marinina), fantastyki (Katarzyna Wierzbicka, Magdalena Kubasiewicz, Aneta Jadowska), powieści obyczajowej (Katarzyna Kostołowska, Ewa Ornacka), literatury faktu z historią w tle („Człowiek, który rozpętał II wojnę światową”, „Szpiedzy Watykanu”, „Sadystka z Auschwitz”, „Wołyń zdradzony”). Miłośników reportaży i podróży zainteresują opowieści o Grenlandii, Haiti, Boliwii, Kolumbii, Indiach i Norwegii (z intrygującym tytułem: "Szczęśliwy jak łosoś"). 

Serdecznie zapraszamy do biblioteki w Przedmościu!

preview preview

Decoupage i pogaduchy

Opublikowano: wtorek, 11 październik 2022

W ramach realizacji programu Działaj Lokalnie "Spotkania z przyrodą i przygodą" serdecznie zapraszamy do biblioteki w Serbach na warsztaty decoupage. 

Dwa dni później, w środę 19 października, kolejne książkowe pogaduchy. Tym razem porozmawiamy o książce Marcina Margielewskiego "Zaginione arabskie księżniczki", ale nie tylko. Zapraszamy na miły wieczór w gościnnych murach biblioteki!

preview preview

Jesienne wyprawy i warsztaty

Opublikowano: środa, 05 październik 2022

W ramach realizacji programu Działaj Lokalnie „Spotkania z przyrodą i przygodą”, w bibliotece w Serbach odbyły się dwa popołudniowe spacery w poszukiwaniu jesiennych darów natury. Z zebranych liści, orzechów, szyszek, kasztanów i kwiatów powstały ciekawe prace plastyczne, wykonane przez uczestników jesiennej wyprawy. Zebrane dary natury wykorzystaliśmy kilka dni później – 3 października odbyły się warsztaty tworzenia kukiełek teatralnych. Ich uczestnicy mieli okazję do wspólnego spędzania czasu oraz do pobudzania swojej wyobraźni, aktywności twórczej. Powstały różnorodne, piękne kukiełki, które już niedługo wykorzystamy do wspólnych zabaw i przedstawienia teatralnego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach i wspólnie spędzony czas.

preview

Czytaj więcej: Jesienne wyprawy i warsztaty

Warsztaty teatralno-lalkarskie

Opublikowano: czwartek, 29 wrzesień 2022

Serdecznie zapraszamy na warsztaty tworzenia kukiełek teatralnych! Już w najbliższy poniedziałek (3.X) o godz. 16 w bibliotece w Serbach!

preview preview