JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Tablety w bibliotece!

Opublikowano: wtorek, 03 luty 2015

GBP w Przedmościu otrzyma 6 tabletów w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Orange.

Nasza biblioteka publiczna Gminy Głogów znalazła się wśród 233 bibliotek w Polsce, które otrzymają nowoczesne iPady, które będą pomagać mieszkańcom uczyć się, tworzyć multimedialne treści i dzielić nimi z innymi.

Biblioteka w ogólnym rankingu efektywności przeprowadzonej przez organizatorów konkursu znalazła się na bardzo dobrym 41 miejscu na 233 i dzięki temu otrzymała po 3 tablety na każdą swoją placówkę.

logo FRSIprogram rozwoju bibliotekFundacjaOrange L1 RGBmale

 

Czytaj więcej: Tablety w bibliotece!

Maturzysto wybierz studia!

Opublikowano: wtorek, 20 styczeń 2015

Od września 2014r. dzięki staraniom Ministerstwa Nauk i Szkolnictwa Wyższego działa portal WybierzStudia.nauka.gov.pl. Celem portalu jest rzetelne i sprawiedliwe informowanie przyszłych studentów o kierunkach studiów w całej Polsce.

DSC 0199

Maturzysto pamiętaj do 7 lutego musisz ostatecznie wybrać przedmioty maturalne, wybierz je tak byś mógł bez problemu dostać się na upragniony kierunek. Jeśli nie wiesz, jakie przedmiotu ułatwią Ci przejść proces rekrutacyjny wejdź na portal WybierzStudia.nauka.gov.pl, na którym:

  • dowiesz się jakie przedmioty maturalne wymagane są przy przyjmowaniu na dany kierunek;
  • wyszukasz informację o konkretnym kierunku;
  • dowiesz się o miejscu, gdzie dany kierunek możesz studiować;
  • dowiesz się o typie studiów;

To wszystko i jeszcze więcej na portalu WybierzStudia.nauka.gov.pl.

Zaprogramuj swoją przyszłość

Opublikowano: wtorek, 20 styczeń 2015

Wspólnie z GBP w Przedmościu oraz ze Stowarzyszeniem Edukazji Pozaformalnej Meritum możesz zaprogramować swoją przyszłość. A będzie to możliwe dzięki projektowi GO_PRO, czyli Gminnemu Ośrodkowi Programowania, który jako jedyny na dolnymśląsku działa w filill biblioteki w Serbach.

gopro

Z MS Word na ty

Opublikowano: wtorek, 20 styczeń 2015

Kolejne szkolenie zorganizowane dla osób starszych dotyczyło obsługi programu MS Word. Na zajęciach uczestnicy dowiedzieli sie o sposobie zminay czcionki, jej wielkości, koloru i innych przydatnych parametrów.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się również o sposobach dzielenia stron, wstawiania tabel, rysunków i wykresów.

Ostatnim tematem poruszonym na warsztatach było wygenerowanie spisu treści.

Przedszkolaków karnawał w bibliotece

Opublikowano: wtorek, 20 styczeń 2015

Starsza grupa przedszkolaków na zajęciach bibliotecznych dowiedzieła się, co znaczy słowo "karnawał", a także obejrzała prezentację na temat zwyczajów obchodzenia karnawału w Polsce i na świecie. Po prezentacji każdy przedszkolak wykonawał własnoręcznie maskę karnawałową:

IMG 0007

Młodsza grupa z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, wysłuchała czytanych na głos opowiadań o babciach i dziadkach. Dzieciom Pani Ela czytała nastepujące książeczki: Dziadek na huśtawce Renaty Piątkowksiej i tej samej autorki Twardy orzech do zgryzienia.

przed2