JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Robotyka w Pracowni Orange

Opublikowano: wtorek, 05 kwiecień 2016

Nie mogło zabraknąć zajęć z programowania w nowo otwartej Pracowni Orange w Przedmościu. Zajęcia na razie odbywają się tam raz w miesiącu, ale jak będzie większe zainteresowanie to zwiększymy naszą aktywność odwiedzin w tamtejszej pracowni.

Dzieci na zajęciach uczą się podstaw budowy i konstrukcji robotów oraz podstaw pracy w programie Lego Mindstorms Education EV3. Było to pierwsze zetknięcie dzieci z tym rodzajem klocków, ale po ich reakcjach widać, że zorganizowanie zajęć było doskonałym pomysłem organizatorów.

DSC 0816

Czytaj więcej: Robotyka w Pracowni Orange

Nowości wydawnicze

Opublikowano: poniedziałek, 18 styczeń 2016

WARTO PRZECZYTAĆ

 Dziewczyna z pociagu

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów.
Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni.
I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.
Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

   
   
   
   
   
   
   

Zbudowaliśmy Znapa :)

Opublikowano: niedziela, 17 styczeń 2016

Nie ma jak zacząć Nowy Rok z przytupem. Julia, Misia i Paula postanowiły, że rok 2016 rozpoczną ambitnie i skonstruowały Znap-a. To bez wątpienia była najtrudniejsza konstrukcja z jaką do tej pory musieli zmierzyć się członkowie Klubu Kodera.

DSC 0266

Czytaj więcej: Zbudowaliśmy Znapa :)

GO_PRO nowe wyzwania!

Opublikowano: niedziela, 17 styczeń 2016

Na członków Klubu Kodera i uczestników zajęć z robotyki oraz programowania w 2016r. czekają nowe wyzwania. Dla grupy starszej zakupione zostały dwa  zestawy dodatkowych klocków Lego Mindstorms EV3 Education. Dodatkowy zestaw klocków pozwoli na konstruowanie bardziej zaawansowanych technicznie robotów. Młodzież będzie mogła m. in. skonstruować: Znap-a. Tank-Bot-a, Słonia, Stair Climber, Spinner Factory, Remote Control oraz niezliczoną ilość własnych robo-konstrukcji.

lego dodatkowe

Czytaj więcej: GO_PRO nowe wyzwania!

Tak powstała Pracownia Orange

Opublikowano: niedziela, 03 styczeń 2016

W ramach przypomnienia. Jednym z najważniejszych wydarzeń 2015 roku w Gminie Głogów bez wątpienia było otwarcie Pracowni Orange w Przedmościu. Poniżej link do prezentacja o powstaniu Pracowni Orange w Przedmościu.

Pracownia Orange

pracownia orange