JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Konkurs czytelniczo-plastyczny

Opublikowano: piątek, 13 styczeń 2023

Zapraszamy 6-latki oraz uczniów szkół podstawowych Gminy Głogów do udziału w konkursie "Wypożyczam - czytam - ilustruję!". Aby wziąć w nim udział, należy: 1. przyjść do jednej z naszych bibliotek 2. wypożyczyć wybraną książkę oraz 3. wykonać do niej ilustrację.

Konkurs trwa do 24 lutego. Czekają atrakcyjne nagrody (m.in. książki i gry). Szczegóły w regulaminie konkursu --> (pobierz). Karty zgłoszenia są dostępne w bibliotekach, można je także pobrać on-line --> (pobierz).

Zapraszamy do bibliotek, czekamy na Wasze prace!

preview

Styczniowe pogaduchy

Opublikowano: czwartek, 12 styczeń 2023

Serdecznie zapraszamy miłośników książek na pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w 2023 roku! W środę 18 stycznia od godziny 18 w bibliotece w Serbach będziemy rozmawiać m.in. o powieści Wojciecha Chmielarza "Rana" (kilka egzemplarzy czeka w wypożyczalni), wspólnie wybierzemy kolejne pozycje do czytania, a wszystko to w bezstresowej atmosferze, przy kawie, herbacie i słodkościach. Zapraszamy, do zobaczenia!

preview preview

Centrum Biblioteczno-Kulturalne zaprasza!

Opublikowano: czwartek, 12 styczeń 2023

preview

Informujemy, że z dniem 1 stycznia br. Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu i Gminny Ośrodek Kultury w Przedmościu decyzją Rady Gminy Głogów zostały połączone w jeden podmiot: Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Obie wypożyczalnie w nowym roku pracują bez zmian. Serdecznie pozdrawiamy i życzmy samych doskonałych książek w Nowym Roku!

Pasowanie pierwszaków

Opublikowano: sobota, 10 grudzień 2022
W piątek 9 grudnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Przedmościu odwiedziła przesympatyczna grupa pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przedmościu. 
Dzieci zwiedziły bibliotekę i chętnie pobuszowały po półkach – ich szczególnym zainteresowaniem cieszył się cykl książek o Harrym Potterze autorstwa Joanne K. Rowling, a także opowieści ze świata Minecrafta. Następnie pierwszaki udały się do Pracowni Orange i świetlicy środowiskowej, gdzie mogły zobaczyć praktyczne zastosowanie długopisu 3D oraz plotera laserowego – na ich prośbę Agnieszka i Natalia zaprojektowały i wykonały breloczek do kluczy. Odbyły się także zajęcia plastyczne, podczas których dzieci przygotowywały wesołe reniferki z włóczki, kleju i drewnianych elementów dekoracyjnych. Wizytę zakończyło pasowanie na czytelnika, połączone z wręczeniem drobnych upominków. Dziękujemy bardzo za spotkanie i oczywiście zapraszamy ponownie!
 
preview preview
preview preview

Przedszkolaki w bibliotece

Opublikowano: sobota, 03 grudzień 2022

W czwartek 1 grudnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Przedmościu odwiedziła grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przedmościu.

Po zwiedzeniu biblioteki i przeszukaniu półek dzieci wybrały lekturę do głośnego czytania – była to książka Geoffroya de Pennarta pod tytułem „Wilk powrócił”. Następnie grupa udała się do Pracowni Orange i świetlicy środowiskowej, gdzie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, połączone z wręczeniem wyprawek czytelniczych i zestawów upominków. Wizytę zakończyły zajęcia plastyczne, podczas których dzieci malowały gipsowe ozdoby z motywami świątecznymi, takimi jak choinki, bałwanki czy gwiazdki.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

preview preview