JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Turniej ekozagadek za nami!

Opublikowano: wtorek, 14 czerwiec 2022

13 czerwca w sali sensorycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serbach odbył się turniej „Ekołamigłówki Tęgiej Główki”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminę Głogów. Uczestnicy zmagań – dwunastu uczniów klas ósmych z Przedmościa i Serbów – w ciągu 60 minut rozwiązywali zestaw różnorodnych łamigłówek (krzyżówek, zagadek, rebusów), głównie o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Po podliczeniu punktów okazało się, że z przygotowanymi zadaniami najlepiej poradził sobie Natan Śnioszek z Przedmościa, wyprzedzając na podium Bastiana Przybylskiego i Emila Zborowskiego (obaj z Serbów). W czołowej szóstce znaleźli się jeszcze Mateusz Calów, Dawid Gniewosz i Kacper Grasza (Serby). Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy, wręczane przez Zastępcę Wójta Gminy Głogów Martę Vašiček, oraz liczne nagrody ufundowane przez Gminę Głogów i Bibliotekę: książki, gry, plecaki, sprzęt sportowy.

Biblioteka serdecznie dziękuje uczniom i ich opiekunom (za wspólną zabawę), władzom gminy (za ufundowanie nagród), a także dyrekcji szkoły w Serbach – za gościnę i przygotowanie wspaniałego poczęstunku dla uczniów.

preview preview

preview preview

preview preview

preview preview

preview

Odsłony: 409