Code Week 2020

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

W okrojonym zakresie w porównaniu do lat poprzednich udało się zrealizować w bibliotece i w Pracowni Orange CodeWeek 2020. Dzieci i młodzież uczestnicząca w zorganizowanych dla nich warsztatach zdobywała umiejętności programistyczne i modelowania przestrzennego.

Dla dzieci zorganizowano warsztaty programowania robotów Lego Mindstorms EV3 Education połączone z rozwiązywaniem zadań Misja na Marsa. Uczestnicy warsztatów musieli sami zbudować robota z klocków Lego, a później tak zaprogramować by robot wykonał konkretną misję. Uczestnikom warsztatów udało się zrealizować dwie misje: Uruchomienie satelity i przygotowanie gazika do eksploracji planety.

Młodsze dzieci zdobywały wiedzę matematyczną z zestawem klocków Lego MoreToMath. Dzieci rozwiązywały matematyczne karty pracy przy wsparciu klocków. Przed wpisaniem odpowiedzi dzieci musiały zbudować określoną konstrukcję i policzyć ilość użytych pinów niezbędnych do jej budowy.

Najstarsi uczestnicy CodeWeek wzięli udział w projektowaniu i modelowaniu przestrzennym przy wsparciu [programu Tinkercad. Następnie każdy uczestnik zajęć swój model 3D wydrukował na drukarce 3D znajdującej się w Klubie Kreatywności w Serbach.