JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Matematyka rządzi w klasach 4

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

Uczniowie klas 4 szkół podstawowych z tereny Gminy Głogów wspólnie z biblioteką realizują program Fundacji mBanku mPotęga. W ramach programu czwartoklasiści poszerzają swoją wiedzę z tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart grabowskiego, poznają algorytmikę układając Kostkę Rubika i programując roboty. Łącznie w projekcie bierze udział 49 uczniów z Gminy Głogów.

 

Czytaj więcej: Matematyka rządzi w klasach 4

Sprzęt w ramach grantu Fajne Granty TMobile!

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

W obecnym roku biblioteka wspólnie z Fundacją CoderDojo realizuje projekt Fajne GRanty TMobile. W ramach projektu do biblioteki trafiły płytki Micro:bit, robot maqueen plus zestaw z głosnikiem. Sprzęt zostanie wykorzystany na warsztatach z programowania w Pythobie i kodowania w aplikacji MakeCode.

Czytaj więcej: Sprzęt w ramach grantu Fajne Granty TMobile!

Micro:bit plus robot Maqueen równa się super zabawa!

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

Dzieci w wieku 10-14 lat wzięły udział w zajęciach z programowania płytki micro:bit i robota maqueen. Warsztaty odbyły się w ramach zajęć prowadzonych przez GBP w Przedmościu z projektu Fajne Granty TMobile. W trakcie warsztatów dzieci zbudowały robota Maqueen, którego następnie zaprogramowali w aplikacji MakeCode.

Czytaj więcej: Micro:bit plus robot Maqueen równa się super zabawa!

Code Week 2020

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

W okrojonym zakresie w porównaniu do lat poprzednich udało się zrealizować w bibliotece i w Pracowni Orange CodeWeek 2020. Dzieci i młodzież uczestnicząca w zorganizowanych dla nich warsztatach zdobywała umiejętności programistyczne i modelowania przestrzennego.

Czytaj więcej: Code Week 2020

CZYTAJ.PL

Opublikowano: wtorek, 03 listopad 2020

W dniu 1 listopada wystartowała największa akcja czytelnicza w Polsce. W rekordowej edycji Czytaj PL 2019 ponad 50 000 użytkowników przeczytało książki aż 130 tysięcy razy! Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Organizatorzy motywują miłośników książek do bicia kolejnych rekordów i zachęcają, by znowu czytać, oferując im w aplikacji Woblink 12 najświeższych tytułów popularnych i uznanych autorów, m.in. Dominiki Słowik, Mariusza Szczygła, Jakuba Małeckiego, Mikołaja Łozińskiego i Remigiusza Mroza. Czytaj PL rusza 2 listopada i potrwa cały miesiąc.

Czytaj więcej: CZYTAJ.PL