JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Cyfrowa Majówka!

Opublikowano: niedziela, 26 maj 2019

Biblioteka wspólnie ze SP w Serbach zorganizowała dla uczniów szkoły i przedszkolaków CYFROWĄ MAJÓWKĘ. Głównym celem wydarzenia była promocja nowych technologii, programowania i bezpiecznych zachowań w sieci wśród uczestników majówki.

Pracownicy biblioteki przygotowali dla dzieci stanowiska z programowania robotów Lego Mindstorms EV3 i Photon, malowania pisakami 3D, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, konsolami do gier.

Czytaj więcej: Cyfrowa Majówka!

ROBO_Króliczki

Opublikowano: środa, 24 kwiecień 2019

Warsztaty z robotyki, które odbyły się przed świętami wielkanocnymi realizowane były wokół tematyki świątecznej. Dzieci uczestniczące w zajęciach budowały mechaniczne króliczki z klocków Lego WeDo 2.0 

Czytaj więcej: ROBO_Króliczki

Dzieci malowały pisanki!

Opublikowano: środa, 24 kwiecień 2019

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych dzieci uczestniczące w projekcie "MŁODY NAUKOWIEC" realizowanego w ramach programu Fundacji BGK Na dobry początek!  malowały wydmuszki jaj kurzych i gęsich.

Czytaj więcej: Dzieci malowały pisanki!

Nagroda główna dla biblioteki!

Opublikowano: środa, 24 kwiecień 2019

Biblioteka w Przedmościu przystąpiła do wojewódzkiego konkursu na napisanie najlepszego planu wdrożenia zajęć z kodowania w bibliotece i na najlepszy scenariusz zajęć. Konkurs organizowany był w ramach pilotażowego projektu "Koduj_Pro" prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. 

Czytaj więcej: Nagroda główna dla biblioteki!

Barbara Kosmowska spotka się z młodzieżą!

Opublikowano: wtorek, 23 kwiecień 2019

W dniu 13 maja 2019r. o godz. 10:30 w bibliotece w Przedmościu odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką książek dla młodzieży Barbarą Kosmowską. Pani Barbara jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Czytaj więcej: Barbara Kosmowska spotka się z młodzieżą!