JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Dzieci malowały pisanki!

Opublikowano: środa, 24 kwiecień 2019

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych dzieci uczestniczące w projekcie "MŁODY NAUKOWIEC" realizowanego w ramach programu Fundacji BGK Na dobry początek!  malowały wydmuszki jaj kurzych i gęsich.

Czytaj więcej: Dzieci malowały pisanki!

Nagroda główna dla biblioteki!

Opublikowano: środa, 24 kwiecień 2019

Biblioteka w Przedmościu przystąpiła do wojewódzkiego konkursu na napisanie najlepszego planu wdrożenia zajęć z kodowania w bibliotece i na najlepszy scenariusz zajęć. Konkurs organizowany był w ramach pilotażowego projektu "Koduj_Pro" prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. 

Czytaj więcej: Nagroda główna dla biblioteki!

Barbara Kosmowska spotka się z młodzieżą!

Opublikowano: wtorek, 23 kwiecień 2019

W dniu 13 maja 2019r. o godz. 10:30 w bibliotece w Przedmościu odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką książek dla młodzieży Barbarą Kosmowską. Pani Barbara jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Czytaj więcej: Barbara Kosmowska spotka się z młodzieżą!

Nauka matematyki z klockami Lego

Opublikowano: wtorek, 23 kwiecień 2019

W dniu 10 kwietnia 2019r. w bibliotece w Serbach w ramach projektu Fundacji BGK Na dobry początek!  odbyły się zajęcia rozwijające u dzieci kompetencje matematyczne. Dzieci w wieku 5 - 9 lat, które uczestniczyły w zajęciach pracowały z zestawami klocków Lego More to Math.

Czytaj więcej: Nauka matematyki z klockami Lego

Zajęcia z WeDo 2.0

Opublikowano: czwartek, 18 kwiecień 2019

W bibliotece w Serbach realizowane są zajęcia z kodowania z wykorzystaniem robotów Lego WeDo 2.0. Warsztaty nauki kodowania odbywają się w każdy czwartek od godz. 16:15 do godz.17:30.

 

Czytaj więcej: Zajęcia z WeDo 2.0