JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Gazik_marsjański!

Opublikowano: czwartek, 11 lipiec 2019

Na kolejnych zajęciach z programowania z klockami Lego WeDo 2.0 polecieliśmy w kosmos. Tym razem wylądowaliśmy na Marsie. Zadaniem MŁODYCH NAUKOWCÓW było zbudowanie robota, który będzie posiadał czujnik odległości i sprawnie będzie poruszał się po nierównym terenie. Dzieci pracowały bardzo sumiennie i wywiązały się z zadania. Roboty zostały zbudowane i zaprogramowane perfekcyjnie. BRAWO MŁODZI NAUKOWCY!. Zajęcia realizowane są w ramach udziału w programie Fundacji BGK Na dobry początek!

 

Budujemy i programujemy

Opublikowano: czwartek, 11 lipiec 2019

Na kolejnych zajęciach z programowania z klockami Lego WeDO 2.0 MŁODZI NAUKOWCY zajęli się budową robota, który będzie zbierał surowce. Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach zostały przeniesione na nowo odkrytą planetę. W wyniku przeprowadzonych badań dowiedziały się, że na planecie jest bardzo duża ilość cennych surowców. W związku z tym otrzymały zadanie zbudowania robota i prawidłowe jego zaprogramowanie.

Zajęcia realizowane są w ramach programu Fundacji BGK Na dobry początek!

 

Biblioteka z certyfikatem!

Opublikowano: piątek, 31 maj 2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu za przeprowadzenie i zrealizowanie celów programu Mała Książka Wielki Człowiek otrzymała Certyfikat. Program czytelniczy dla trzylatków realizowany był na terenie Gminy Głogów. Dzięki udziałowi w akcji do biblioteki zapisanych zostało 22 młodych 3 - latków.

Od września 2019r. biblioteka weźmie udział w drugiej edycji programu. Tegoroczna akcji skierowana będzie do wszystkich przedszkolaków z terenu gminy. My już teraz zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzenia biblioteki.

 

Cyfrowa Majówka!

Opublikowano: niedziela, 26 maj 2019

Biblioteka wspólnie ze SP w Serbach zorganizowała dla uczniów szkoły i przedszkolaków CYFROWĄ MAJÓWKĘ. Głównym celem wydarzenia była promocja nowych technologii, programowania i bezpiecznych zachowań w sieci wśród uczestników majówki.

Pracownicy biblioteki przygotowali dla dzieci stanowiska z programowania robotów Lego Mindstorms EV3 i Photon, malowania pisakami 3D, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, konsolami do gier.

Czytaj więcej: Cyfrowa Majówka!

ROBO_Króliczki

Opublikowano: środa, 24 kwiecień 2019

Warsztaty z robotyki, które odbyły się przed świętami wielkanocnymi realizowane były wokół tematyki świątecznej. Dzieci uczestniczące w zajęciach budowały mechaniczne króliczki z klocków Lego WeDo 2.0 

Czytaj więcej: ROBO_Króliczki