JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Projekt Na dobry początek w liczbach!

Opublikowano: poniedziałek, 19 sierpień 2019

Zakończenie projektu fundacji BGK Na dobry początek! jest dobrą okazją do podsumowania działań, które zrealizowane zostały w trakcie 6 miesięcy trwania projektu:

Czytaj więcej: Projekt Na dobry początek w liczbach!

Z Agnieszką Tyszką na walizkach!

Opublikowano: poniedziałek, 19 sierpień 2019

W Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Głogów w Serbach odbyły się XVI Dolnośląskie Spotkania z Młodymi Czytelnikami. W ramach spotkań przez cały miesiąc maj przeprowadzono konkursy plastyczne, literackie i recytatorskie oraz w bibliotekach publicznych województwa dolnośląskiego zorganizowano spotkania autorskie z autorami i ilustratorami książek dla dzieci.

Czytaj więcej: Z Agnieszką Tyszką na walizkach!

Medale rozdane!

Opublikowano: czwartek, 11 lipiec 2019

Dla najaktywniejszych MŁODYCH NAUKOWCÓW wręczyliśmy medale. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w szkole w Serbach na zakończenie roku szkolnego. Nikt wcześniej nie wiedział, ze rok szkolny zakończy się w środę, ale dzięki temu MŁODZI NAUKOWCY wyglądali olśniewająco i miejmy nadzieję, że otrzymane medale będą dla nich nie tylko zakończeniem pewnego etapu kształcenia, ale początkiem drogi, na końcu której czekać będą medale renomowanych instytucji z Królewską Szwedzką Akademią Nauk na czele. MŁODZI NAUKOWCY GRATULUJEMY WYTRWAŁOŚCI I DUŻEJ WIEDZY! A my przypominamy, że medale zostały zakupione z dotacji otrzymanej od Fundacji BGK w ramach realizacji programu Na dobry początek!.

Biofeedback!

Opublikowano: czwartek, 11 lipiec 2019

Dzieci biorące udział w projekcie Fundacji BGK Na dobry początek!  miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach metodą BIOFEEDBACK-U. Warsztaty dla MŁODYCH NAUKOWCÓW odbyły się w szkole w Serbach i Wilkowie i przeprowadzone zostały przez specjalistów w opisywanej tematyce.

MŁODZI NAUKOWCY testowali Photona!

Opublikowano: czwartek, 11 lipiec 2019

Na kolejnych warsztatach w ramach programu Fundacji BGK Na dobry początek! MŁODZI NAUKOWCY uczyli się programowania pracując z robotami Photon. Małe, białe robociki wyglądające jak przybysze z inne planety bardzo przypadły dzieciom do gustu. MŁODZi NAUKOWCY nauczyli się sterować robota z wykorzystaniem specjalnej aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne. Dodatkowo dzieci potrafią zaprogramować robota by ten poruszał się we wszytskich kierunkach świata oraz potrafią tak zaprogramować robota by zmieniał swój kolor oraz wydawał określony dźwięk.