JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Mała Książka Wielki Człowiek!

Opublikowano: czwartek, 06 sierpień 2020

Biblioteka główna orz filia nadal uczestniczą w ogólnopolskim projekcie "Mała Książka Wielki Człowiek!". Najważniejszym celem projektu jest zachęcenie dzieci w wieku przedszkolnym do czytania książek. Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które przyjdzie do biblioteki otrzyma kartę do zbierania naklejek, książkę-prezent i przypinkę. Przyjdź do biblioteki już dziś. Za udział w projekcie w 2020r. biblioteka otrzymała certyfikat od Instytutu Książki.Czytaj więcej: Mała Książka Wielki Człowiek!

5 lat minęło!

Opublikowano: czwartek, 06 sierpień 2020

Z końcem 2019 biblioteka zakończyła udział w ogólnopolskim programie nauki programowania pt. Gminne Ośrodki Programowania. W ramach programu od 2014r. młodzież  uczestniczyła w darmowych zajęciach z programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Lego Mindstorms EV3 Education. Zajęcia prowadzone były w bibliotece w Przedmościu i w Serbach oraz w świetlicach środowiskowych na terenie Gminy Głogów.

Czytaj więcej: 5 lat minęło!

Biblioteka w Serbach

Opublikowano: poniedziałek, 03 sierpień 2020

Biblioteka w Serbach zmieniła swoją siedzibę. Od maja 2020r. czytelnicy korzystają z biblioteki w budynku przy ulicy Głównej 63 (budynek po przedszkolu). Do dyspozycji czytelników dostępna jest wypożyczalnia z czytelnią znajdująca się na parterze budynku, a na pierwszym piętrze sala kreatywna, w której znajduje się pracownia Klubu Kreatywności.

Czytaj więcej: Biblioteka w Serbach

Nic nie marnujemy!

Opublikowano: poniedziałek, 03 sierpień 2020

W dniach 29-31 sierpnia w Pracowni Orange gościliśmy przedstawicielki Fundacji 5Medium. Panie przez trzy dni prowadziły warsztaty pt. Tutoriale Zero Waste. W trakcie zajęć dzieci i młodzież nauczyły się starym rzeczom nadawać nowe życie. I tak stworzono zegar ścienny z płyty winylowej, lampkę z kaset magnetofonowych i doniczkę na kwiaty z puszek metalowych. Uczestnicy warsztatów nagrali też tutoriale, w którym pokazują, jak należy daną rzecz wykonać.

Czytaj więcej: Nic nie marnujemy!

Jak zrobić coś z niczego?

Opublikowano: poniedziałek, 27 lipiec 2020

Biblioteka wspólnie z Fundacją Orange zapraszają na kreatywne warsztaty TUTORIALE ZERO WASTE.  W trakcie warsztatów, uczestnicy uszyją torbę na zakupy, stworzą zegar z płyty winylowej oraz przetworzą wiele innych, zdawać się mogło nie potrzebnych przedmiotów na rzeczy praktyczne, użyteczne w codziennym życiu. Warsztaty odbywać się będą od środy do piątku w bibliotece-pracowni w Serbach od godz. 10:00 do 14:00. Ze względu na ograniczenia związane z liczbą uczestników na zajęcia obowiązują zapisy. Zapraszamy