JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Jak zrobić lampkę z kaset magnetofonowych?

Opublikowano: poniedziałek, 24 sierpień 2020

To już kolejny filmik, który powstał w trakcie warsztatów w Pracowni Orange. Tym razem przedstawiamy film pt. "Jak zrobić lampkę z kaset magnetofonowych?". Koniecznie obejrzyjcie ten filmik i inne dostępne na naszej stronie. Oczywiście zachęcamy do wykonania lampki, a także przybornika i zegara. Do dzieła!

Czytaj więcej: Jak zrobić lampkę z kaset magnetofonowych?

Jak zrobić przybornik?

Opublikowano: poniedziałek, 24 sierpień 2020

Wcześniej na naszej stronie ukazał się film przedstawiający tutorial, jak wykonać zegar ze starej płyty winylowej? Teraz zapraszamy do obejrzenia tutorialu o wykonaniu przybornika z puszki metalowej? Filmik powstał w Pracowni Orange w trakcie warsztatów Tutoriale Zero Waste przeprowadzonych przez Panią Monikę i Kasię z Fundacji 5Medium.

Czytaj więcej: Jak zrobić przybornik?

Jak zrobić zegar z płyty winylowej?

Opublikowano: poniedziałek, 24 sierpień 2020

W trakcie warsztatów pt. Tutoriale Zero Waste,  które odbyły się w Pracowni Orange, a zostały przeprowadzone przez trenerów Fundacji 5 Medium  dzieci stworzyły niesamowite przedmioty. Niżej prezentujemy filmik przedstawiający sposób wykonania zegara z płyty winylowej! Miłego oglądania!

Czytaj więcej: Jak zrobić zegar z płyty winylowej?

Umowa podpisana!

Opublikowano: środa, 19 sierpień 2020

W dniu 19 sierpnia 2020r. dyrektor biblioteki podpisał umowę z Fundacją Orange na realizację ścieżki edukacyjnej "Ekologia z Photonem". W trakcie warsztatów dzieci nie tylko nauczą się programować robota Photon, ale nauczą się najważniejszych zasad ekologii.

Na realizację programu biblioteka, przy której działa Pracowania Orange otrzyma grant w wysokości 2460 zł za który zakupi roboty Photon oraz niezbędne akcesoria zintegrowane z robotem. 

Czytaj więcej: Umowa podpisana!

Czytaj z dzieckiem!

Opublikowano: czwartek, 06 sierpień 2020

Masz dziecko lub dzieci w wieku przedszkolnym? Przyjdź z dziećmi do biblioteki i weźcie udział w ogólnopolskim projekcie "Mała książka wielki człowiek".