JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Konkurs kukiełkowy rozstrzygnięty!

Opublikowano: środa, 22 wrzesień 2021

Na początku czerwca nasza biblioteka zorganizowała konkurs czytelniczo-plastyczny dla młodych czytelników „Postać Bajkowa”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu lalek przedstawiających ulubionych dziecięcych bohaterów bajkowych. W konkursie wzięło udział 16 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z terenu Gminy Głogów. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań artystycznych, umiejętności manualnych, pobudzanie wyobraźni twórczej.

  

Czytaj więcej: Konkurs kukiełkowy rozstrzygnięty!

Nagrody rozdane!

Opublikowano: piątek, 23 lipiec 2021

Dzieci i młodzież, która uczestniczyła w warsztatach ekologiczno-programistycznych "Z ekologią na co dzień", otrzymała od Fundacji Orange nagrody w postaci toreb na zakupy i pendrive'ów. Dziękujemy Fundacji za ufundowanie nagród, a dzieciom za aktywny udział w warsztatach.

Biblioteka na prowadzenie zajęć otrzymała grant z Fundacji Orange w wysokości 2460 zł, który przeznaczyła na zakup zestawu ekologicznego składającego się z dwóch robotów photon oraz akcesoriów i scenariuszy zajęć.

Roboty photon uczyły ekologii

Opublikowano: piątek, 23 lipiec 2021

Dzieci i młodzież dzięki wsparciu Fundacji Orange miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach ekologiczno-programistycznych. Ze względu na remont Pracowni Orange w Przedmościu, zajęcia odbyły się w Klubie Kreatywności w Serbach. W związku z utrudnieniami w działalności jednostki związanymi z pandemią wirusa COVID-19, zajęcia realizowane były przez 8 miesięcy w grupach kilkuosobowych.

Czytaj więcej: Roboty photon uczyły ekologii

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Opublikowano: wtorek, 06 lipiec 2021

Na początku czerwca odbył się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - akcja promująca czytelnictwo i wartościową literaturę dla najmłodszych.  W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Lubimy czytać polskich autorów".

Czytaj więcej: Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Wakacje w bibliotece!

Opublikowano: środa, 30 czerwiec 2021

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach w bibliotece które odbywać się będą w trakcie wakacji. Nasza oferta skierowana jest do dzieci młodzieży. W Klubie Kreatywności działającym przy bibliotece w Serbach odbędą się zajęcia techniczne, informatyczne z elementami robotyki, artystyczne, stolarskie i plastyczne. W trakcie wakacyjnych spotkań odbywać się będą przedstawienie teatralne oraz gry terenowe połączone z ogniskiem. Widzimy się codziennie w bibliotece od godz. 15:00. Startujemy w dniu 5 lipca 2021r.  Na zajęcia obowiązują zapisy teefonicznie pod numerem telefonu: 76838-22-42 lub 698-661-695 albo e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Do zobaczenia!

Czytaj więcej: Wakacje w bibliotece!