JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Skarby i sekrety Przedmościa

Opublikowano: poniedziałek, 11 lipiec 2022

W czwartek 14 lipca w ramach realizacji projektu Działaj Lokalnie serdecznie zapraszamy do Przedmościa na wyprawę odkrywców! Zaczynamy o godzinie 10, zbiórka w budynku ośrodka kultury. Będzie się działo!

preview

Zapraszamy na kolejne pogaduchy!

Opublikowano: poniedziałek, 11 lipiec 2022

Lipcowa gra terenowa za nami

Opublikowano: czwartek, 07 lipiec 2022

We wtorek 5 lipca ponad czterdzieścioro dzieci zgromadziło się przy świetlicy w Serbach, by wziąć udział w grze terenowej przygotowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury. Po odszukaniu tajemniczego pudełka ze wskazówkami dzieci wyruszyły na poszukiwanie ośmiu zwierzątek i ukrytych wskazówek. Trzeba było m.in. odszukać drzewo z wielką biedronką, odwiedzić boisko Zawiszy, odnaleźć zaczytanego żółwia przy bibliotece, odkryć schronienie pająka przy budynku szkoły. Dzięki świetnej zespołowej pracy młodym poszukiwaczom udało się zdobyć wszystkie wskazówki i dotrzeć do tajemniczego skarbu, którym okazała się być Złota Szyszka. Dziękujemy za wspólną zabawę i mnóstwo uśmiechu!

Gra powstała w ramach projektu edukacyjnego „Spotkania z przygodą i przyrodą – działaj z nami lokalnie latem i jesienią w Gminie Głogów”, dofinansowanego ze środków programu Działaj Lokalnie.

preview preview

Czytaj więcej: Lipcowa gra terenowa za nami

Gra terenowa w Serbach

Opublikowano: sobota, 02 lipiec 2022

We wtorek 5 lipca w ramach projektu Działaj Lokalnie zapraszamy dzieci na poszukiwanie skarbu! 

preview

Nowe nabytki w Przedmościu

Opublikowano: sobota, 18 czerwiec 2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu wzbogaciła się o 104 nowe pozycje książkowe, o wartości blisko 1600 zł. Są wśród nich tytuły dla dorosłych – m.in. „ Konopnicka, jakiej nie znamy” Marii Szypowskiej, „Matka roku” i „Wpadka roku” Gabrieli Gargaś, „Empuzjon” Olgi Tokarczuk, „Czarny mercedes” i „Ryk kamiennego lwa” Janusza Majewskiego – ale przede wszystkim pojawiło się mnóstwo nowych pozycji dla młodszych czytelników. Warto sięgnąć m.in. po przygody Pippi, „Logopedyczne prztyczki”, zbiory wierszy i wyliczanek, powieści Marcina Szczygielskiego („Za niebieskimi drzwiami”, „Tuczarnia motyli”), Anny Willman („Marzenie dżdżownic”), Anety Jadowskiej czy Amelii Długosz. Zapraszamy do Przedmościa!

preview preview

preview preview