Aktualności

Czytamy dla przyjemności!

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

W dniu 19 października 2016r. w ramach działań powiatowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie oraz przy współpracy z GBP w Przedmościu zorganizowane zostało spotkanie autorskie dla dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej w Serbach z Wojciechem Widłakiem.

widlak3

Czytaj więcej: Czytamy dla przyjemności!

Nic się nie może zmarnować!

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

Powyższy stwierdzenie można wywnioskować z prelekcji podróżnika Piotra Kowalczyka, który w dniu 20 października 2016r. spotkał się z młodzieżą gimnazjalną w bibliotece publicznej w Serbach. Spotkanie zorganizowane zostało przez GBP w Przedmościu w ramach jej działań statutowych.

plakat11

Czytaj więcej: Nic się nie może zmarnować!

GO_PRO nowe możliwości

Utworzono: sobota, 15, październik 2016

Od października 2016r. zajęcia w ramach projektu Gminne Ośrodki Programowania będą jeszcze efektywniejsze. Stanie się tak za sprawą zakupienia dwóch nowych zestawów edukacyjnych klocków Lego Mindstorms EV3. Klocki wraz z licencją na program zostały zakupione z dotacji Urzędu Gminy Głogów. Od teraz jednocześnie w zajęciach będzie mogło wziąć udział od 8 do 12 osób. Jednocześnie biblioteka złożyła projekt do Fundacji KGHM Polska Miedź o wsparcie finansowe w zakupie klocków Lego WeDo 2.0, klocków Lego Mindstorms Education EV3, zestawów nauka, zestawów inżynierskich i energia odnawialna. Teraz czekamy miejmy nadzieję na pozytywną decyzję zarządu.

go pro ain product

GO_PRO wrzesień 2016

Utworzono: sobota, 15, październik 2016

Od września 2016r. Klub Kodera ruszył z nowymi pomysłami. Nowi uczestnicy zajęć poznali podstawy pracy na zestawach Lego Mindstorms EV3 Eduaction oraz podstawy pracy w programie Lego.  Dla nowych członków Klubu Kodera przygotowane były zestawy do budowy robotów według instrukcji przygotowanych przez firmę LEGO. Dzieci, które już uczestniczyły wcześniej w zajęciach kontynuowali swoją przygodę z programowaniem robotów na matach edukacyjnych Lego. Ćwiczyliśmy przede wszystkim umiejętność poruszania się robota po linii prostej, jazdy na określoną odległość, jazdy po kwadracie. Zdjęcia z zajęć w zakładce album fotograficzny

gopro