Aktualności

GO_PRO ma już dwa lata!

Utworzono: poniedziałek, 14, listopad 2016

W październiku ogólnopolska sięć Gminnych Ośrodków Programowania skończyła dwa lata. W ramach działań 20 lokalnych ośrodków w całej Polsce prowadzi warsztaty dla dzieci z programowania na klockach Lego Mindstorms EV3 Education. Na zajęciach dzieci przy pomocy klocków Lego i programu Lego Digital Designer poznaja podstawy programowania. Zajęcia z tzw. "ROBOTYKI" zachęcają dzieci do efektywnej i efektownej pracy. Dostarczają wiele emocji i pozwalają identyfikować się dziecku z jego mechaniczną konstrukcją. Zabawa z klockami Lego i programem LDD ma być bodźcem dla dzieci do rozwijania zainteresowań w dziedzinie programowania i sięgania przez nie do coraz bardziej wymagających programów.

DZIĘKUJEMY

Czy robot może strzelać karne?

Utworzono: piątek, 11, listopad 2016

Na kolejnych zajęciach Klubu Kodera testowaliśmy roboty w umiejętnościach piłkarskich. Wszyscy uczestnicy zajęć musieli skonstruować tak robota, żeby podjechał do piłki i skierował ją do bramki. Tłumacząc na język piłkarski robot musiał strzelić bramkę z rzutu karnego. Ułatwieniem dla robota było to, że bramka była pusta. Najtrudniejszym elementem do skonstruowania okazało się skonstruowanie mechanizmu do kopania piłki. W praktyce nie wszystkie mechanizmy wytrzymywały próbę kopnięcia piłki.

gopro1011161

Czytaj więcej: Czy robot może strzelać karne?

Tak się bawimy w programowanie

Utworzono: niedziela, 06, listopad 2016

Miesiąc październik w Gminnym Ośrodku Programowania minął bardzo pracowicie i owocnie. Po raz pierwszy w naszym ośrodku programowania obchodziliśmy Code Week. Działania związane z tygodniem kodowania rozszerzyliśmy dodatkowo o zajęcia w Pracowni Orange w Przedmościu. Tradycyjnie już wszystkie zajęcia przeznaczone były dla dwóch grup wiekowych: dzieci młodsze układały klocki i programowały w programie Lego WeDo, natomiast dzieci starsze oraz młodzież programowały w programie Lego Mindstorms EV3 Education.

gopro1020165

Czytaj więcej: Tak się bawimy w programowanie

Code Week 2016

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

Po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu zgłosiła swój udział w Tygodniu Programowania. Tegoroczna akcja w Polsce odbywała się w dniach 15 – 23 października. W ramach akcji w bibliotece w Serbach oraz w Pracowni Orange w Przedmościu odbyły się zajęcia z robotyki.

CodeWeek1

Czytaj więcej: Code Week 2016