Aktualności

Konkurs "A to Historia" 2017

Utworzono: środa, 24, maj 2017

Z okazji dolnośląskiej akcji "Z książką na walizkach" organizowany jest też konkurs literacko - plastyczny. Prace należy oddawać do dnia 7 czerwca do bibliotek szkolnych.

regulamin konkursu2017 poprawiony

 

„A to historia. Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach.

Utworzono: środa, 24, maj 2017

W dniu 9 czerwca 2017r. zapraszamy wszystkich miłośników literatury Andrzeja Żaka do biblioteki w Przedmościu na spotkanie autorskie. Pan Andrzej Żak jest autorem licznych książek, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży. Ma za sobą setki spotkań autorskich w szkołach, bibliotekach, domach kultury. Książki autorstwa Andrzeja Żaka: Amarilla i weekend w kapeluszu, Archipelag, Bractwo Szkarłatnych Liter, Brajan i Ogniowe Smoki, Gwiazda Zero, Kapelusz kapitana Drake'a, Olimpiada zwierząt, Oliver i niewidzialna wyspa, Paradoks bazyliszka, Polskie baśnie i legendy, Rycerz Króla Jegomości: Polskie opowieści rycerskie, Wędrówka, Wyspa baśni.

WALIZKI TAPETA 640

NOC BIBLIOTEK 2017

Utworzono: środa, 24, maj 2017

W dniu 3 czerwca 2017r. o godzinie 19:00 zapraszamy do filii biblioteki w Serbach na NOC BIBLIOTEK. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „CZYTANIE PORUSZA”. Na uczestników wieczornej przygody czeka wiele atrakcji. Teraz ich nie zdradzimy. Dowiecie się o nich 3 czerwca przychodząc do biblioteki publicznej w Serbach. BAŚNIOWA KAWIARENKA TAJEMNIC ZAPRASZA!

poruszona zakładka

Twój model 3D

Utworzono: wtorek, 16, maj 2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu wspólnie z Pracownią Orange zachęcają wszystkich chętnych do zaprojektowania swojego niepowtarzalnego modelu 3d w darmowym programie TINKERCAD.COM. Najlepsze prace zostaną wydrukowane na drukarce 3D. Czas na nadsyłanie prac macie do 22 maja 2017r. Dla niewprawionych użytkowników program TINKERCAD przypominamy, że jest to program darmowy i żeby z niego skorzystać należy tylko założyć konto. Na pewno pomocne okażą się filmiki, które oprowadzą was po najważniejszych funkcjach i właściwościach programu. Filmiki dostępne są pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=0pXOFFBihKs&list=PLeo2mN0HI_DJZ63fBFE6fOITr6nt1_Aye
Oglądaj i projektuj. Gdy już stworzycie wyjątkowy projekt zmieńcie jego nazwę według wzoru: NazwaMiejscowości_ImięProjektanta_NazwaPliku. Nazwę projektu przesyłacie na adres biblioteki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pamiętajcie musicie ustawić status projektu jako PUBLICZNY inaczej nie będziemy mogli go obejrzeć. Powodzenia.

tinkercad1