JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Warsztaty dla starszaków

Opublikowano: niedziela, 02 listopad 2014

Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Latarnikiem organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans organizuje warsztaty z obsługi Internetu oraz zajęcia integracyjne dla pokolenia 50 plus.

PCRS logo

Zajęcia odbywać się będą na terenie miejscowości Gminy Głogów. Wszystkich chętnych do udziału w warsztatach prosimy o kontakt pod numer telefonu: 698-661-695. Zapraszamy wszystkich na bezpłatne zajęcia z zapewnionym poczęstunkiem. Terminy warsztatów w poszczególnych miejscowościach podawane będą na bieżąco na stronie internetowej biblioteki.

 

Pierwszaki poznali bibliotekę

Opublikowano: środa, 08 październik 2014

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Serbach w dniu 1 października 2014r. odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Serbach.

Czytaj więcej: Pierwszaki poznali bibliotekę

W świecie rysunków Pawła Wakuli

Opublikowano: wtorek, 07 październik 2014

W dniu dzisiejszym Pan Paweł Wakuła zabrał ponad czterdzieścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej w Serbach do swojego świata bajek.

Przez ponad godzinę, autor takich książek, jak: Kajtek i Yetik, Co w trawie piszczy, O czym szumi las, Na tropie sześcioptaka opowiadał o pracy pisarza-rysownika, o przygodach głównych bohaterów swoich książek, a także skąd czerpie energię do pisania niesamowitych historii.

Czytaj więcej: W świecie rysunków Pawła Wakuli

Lekcje biblioteczne

Opublikowano: czwartek, 02 październik 2014

Od września 2014r. w bibliotece publicznej Gminy Głogów w Serbach odbywać się będą cyklicznie lekcje biblioteczne. Na spotkaniach w bibliotece uczestniczyć będą dzieci z przedszkola, a także uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Serbach. Celem spotkań jest przybliżenie biblioteki, jako instytucji kultury, a także zaprezentowanie jej nowych kierunków rozwoju.

Rodzinka Andrzeja Grabowskiego spotkała się z dziećmi

Opublikowano: środa, 16 lipiec 2014
Na to spotkanie czekali wszyscy. Po raz pierwszy bibliotekę odwiedziła osoba, która występowała w programach telewizyjnych. Dodatkowo przyjechała z całą plejadą gwiazd, czyli Kulfonem i Moniką.

Czytaj więcej: Rodzinka Andrzeja Grabowskiego spotkała się z dziećmi