Aktualności

"Paczka literacka" trafi do nas!

Utworzono: czwartek, 24, sierpień 2017

"Paczka literacka" jest to akcja Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwa Agora. W ramach akcji biblioteka otrzyma paczkę w skład której wejdzie 21 książek i dwa audiobooki. Na czytelników czekać będą między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego czy „Laska nebeska” Mariusza Szczygła. Ksiązki dostępne będą dla czytelników  w połowie września 2017r. Zapraszamy do czytania.

PACZKA LITERACKA fb post

W 2017r. czytamy Wesele

Utworzono: środa, 16, sierpień 2017

Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania jest dramat Stanisława Wyspiańskiego pt. Wesele. Finał akcji odbędzie się w dniu 2 września 2017r. Wzorem roku poprzedniego udział w akcji weźmie biblioteka publiczna. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich miłośników literatury polskiej.

logo narodowe czytanie 2017

NOCĄ w Bibliotece

Utworzono: poniedziałek, 12, czerwiec 2017

Był to wieczór 3 czerwca 2017r. Grupa dzieci zawitała do biblioteki w Serbach by przekonać się na własne oczy, czy w bibliotece nocą coś się dzieje. A tej nocy działo się sporo.

Zdj cie 03.06.2017 20 33 56

Czytaj więcej: NOCĄ w Bibliotece

Na walizce z książkami Andrzeja Żaka

Utworzono: poniedziałek, 12, czerwiec 2017

                W dniu 9 czerwca w Zespole Szkół w Serbach zorganizowane zostało spotkanie autorski z Andrzejem Żakiem. Spotkanie zorganizowane przez bibliotekę gminną, a odbyło się w ramach wojewódzkiej akcji Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu pod tytułem „Z książką na walizkach”. Podjęte działania mają na celu promocję czytelnictwa poprzez organizowanie w całym województwie spotkań z pisarzami książek dla dzieci oraz organizowanie innych wydarzeń zachęcających do czytania.

zak1

Czytaj więcej: Na walizce z książkami Andrzeja Żaka