JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Zakończyliśmy Działaj Lokalnie

Opublikowano: środa, 16 listopad 2022

W poniedziałek 14 listopada w bibliotece i świetlicy środowiskowej w Serbach odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Działaj Lokalnie „Spotkania z przygodą i przyrodą w Gminie Głogów”. Agnieszka Biegas, Ewelina Murzyńska i Małgorzata Soś zaprosiły dzieci na teatrzyk kukiełkowy „Zajączek i pory roku”. Następnie zgromadzeni w świetlicy mogli przypomnieć sobie tegoroczne warsztaty i zajęcia, oglądając filmową prezentację zdjęciową. Dla wszystkich osób, które wzięły udział w warsztatach teatralnych, makramy, dekupażu i stolarskich, przygotowano pamiątkowe dyplomy i upominki. Gościem specjalnym spotkania była Ewa Smutyło ze stowarzyszenia LGD Kraina Łęgów Odrzańskich – koordynatorka programu grantowego Działaj Lokalnie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

 preview preview

Czytaj więcej: Zakończyliśmy Działaj Lokalnie

Zaduszki Poetyckie w bibliotece

Opublikowano: środa, 09 listopad 2022

7 listopada biblioteka i świetlica środowiskowa w Serbach zorganizowały Zaduszki Poetyckie. Liryczny wieczór poezji wprowadził nas w nastrój refleksji nad mijającym czasem, stał się okazją do wspomnień. Mieliśmy okazję „zatrzymać się”, przeżyć chwile skupienia, zadumy, a swoje myśli skierowaliśmy ku nieobecnym poetom. Wspomnieliśmy twórczość Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego, Adama Zagajewskiego, Karola Wojtyły, Czesława Miłosza, Edwarda Stachury. Oprócz oryginalnych wierszy, mieliśmy również przyjemność wysłuchać wielu piosenek o tematyce przemijania.

 preview preview

Czytaj więcej: Zaduszki Poetyckie w bibliotece

Gogle VR dla naszej Pracowni Orange

Opublikowano: wtorek, 08 listopad 2022

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu z sukcesem złożyła wniosek do projektu „Edukacyjny wymiar VR (wirtualnej rzeczywistości) w Pracowniach Orange”, dzięki czemu otrzyma od Fundacji Orange darowiznę w postaci dwóch par gogli OCULUS Quest 2 128 GB o wartości blisko 5 tys. zł. Urządzenia te już w przyszłym roku będziemy wykorzystywać do bardzo ciekawych, interaktywnych zajęć z wykorzystaniem nowoczesnej technologii wirtualnej rzeczywistości. Wniosek przygotowała Natalia Pasternak, opiekunka Pracowni Orange – dziękujemy!

preview preview

 

Podsumowanie Działaj Lokalnie

Opublikowano: niedziela, 06 listopad 2022

preview

Majsterkowanie z Działaj Lokalnie

Opublikowano: środa, 02 listopad 2022

W ostatnich dniach października w świetlicy w Borku oraz Pracowni Orange w Przedmościu odbyły się zajęcia zatytułowane „Dam domek jerzykowi”. Młodzi majsterkowicze (niektórych wspomagali rodzice, co bardzo cieszy!) mieli okazję zbudować, a także ozdobić budki lęgowe dla ptaków. Frekwencja dopisała, a radosne twarze dzieci stanowiły dowód, że ciekawe zajęcia kształtujące zdolności manualne to doskonały sposób na oderwanie się od komputerów i smartfonów. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników, a także dla Agnieszki Biegas za fachowe przygotowanie materiałów i narzędzi.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu "Spotkania z przygodą i przyrodą w Gminie Głogów", dofinansowanego w konkursie grantowym Działaj Lokalnie.

preview preview

preview preview