Aktualności

Jajka, wosk i farby

Utworzono: środa, 09, kwiecień 2014
W dniu 9 kwietnia uczniowie ze szkoły w Serbach uczestniczyli w warsztatach malowania pisanek. Zajęcia zorganizowane zostały w fili Biblioteki Publicznej w Serbach przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią Urszulę Sinkowską, która na początku omówiła sposób wytwarzania pisanek, a później pokazała jak nakłada się wosk i w jaki sposób tworzy się wzory. Po pokazie swoich sił w malowania pisanek próbowali uczniowie. Może pierwsze pisanki w wykonaniu dzieci nie była najcudowniejsze, ale za to drugie już otarły się o doskonałość. Po naniesieniu wosku każde dziecko mogło pomalować pisankę na wybrany przez siebie kolor.

O pluszowym misiu wiedzą wszystko

Utworzono: czwartek, 05, grudzień 2013

Konkurs wiedzy o Pluszowym Misiu i jego święcie odbył się w dniu 5 grudnia 2013r. w filii biblioteki w Serbach. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn złożonych z uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Głogów. Szkołę Podstawową w Serbach reprezentowały: Julia Matysik, Lilianna Pruska, Ewelina Ochej i Klaudia Rojek. Szkoła Podstawowa w Wilkowie reprezentowana była zaś przez: Zuzannę Dukalską, Szymina Dukalskiego, Amelię Rzepkę i Macieja Bandurę. Natomiast Szkołę Podstawową w Przedmościu reprezentowali: Szymon Kacała, Milena Rudowicz i Laura Kurt.

Czytaj więcej: O pluszowym misiu wiedzą wszystko

Wójt czytał dzieciom

Utworzono: czwartek, 05, grudzień 2013

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Wójt Gminy Glogów Pan Andrzej Krzemień czytał na głos baśnie i legendy dzieciom w Zespole Szkół w Serbachi Przedszkolu w Serbach.

Czytaj więcej: Wójt czytał dzieciom

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono: piątek, 15, listopad 2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu zaprasza uczniów klas I-III do udziału w konkursie wiedzy o "pluszowym misiu".

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia