JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Najlepsza polska książka!

Opublikowano: wtorek, 21 kwiecień 2015

8 kwietnia wystartowało głosowanie na Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci 2014 ze wspaniałą nagrodą w postaci 10 tys. zł ufundowaną przez Miasto Wrocław oraz dyplomem z grafiką mistrza ilustracji Józefa Wilkonia. Kapituła nagrody zdecydowała się wyróżnić książki, które choć adresowane do najmłodszych, dostarczą wielu czytelniczych radości również tym nieco większym i zupełnie dorosłym. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 30 maja na gali finałowej we wnętrzach Ratusza Miejskiego we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Najlepsza polska książka!

MAK +

Opublikowano: piątek, 17 kwiecień 2015

Od 2013 roku w GBP w Przedmościu i jej filii w Serbach trwa proces komputeryzacji księgozbioru. W tym celu biblioteka zakupiła licencje na użytkowanie programu MAK+.

Na koniec 2014 roku do programu zostało wprowadzone około 25% księgozbioru. Po wprowadzeniu całego księgozbioru w bibliotece będzie prowadzone udostępnianie pozycji tylko w formie elektronicznej.

Nowości są wprowadzane na bieżąco natomiast starszy księgozbiór wprowadzany jest sukcesywnie. Wprowadzony księgozbiór biblioteki można sprawdzić klikając w poniższy link: Mak+Serby

 

mak plus

Spotkanie literacko-plastyczne

Opublikowano: piątek, 17 kwiecień 2015

W dniu 11 czerwca 2015r. (czwartek) w GBP w Przedmościu o godzinie 11:00 odbedzie się spotkanie literacko-plastyczne z Panią Joanną Zagner-Kołat.

W warsztatach plastycznych, które poprowadzi Pani Joanna uczestniczyć będą uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Z książką na walizkach".

Zksiazkanawalizkach2015

Robot porusza się po linii

Opublikowano: czwartek, 16 kwiecień 2015

Nie ma nic lepszego niż zabawa, a dodatkowo zabawa połączona z nauką to wymarzona forma edukacji dziecka. Ta forma edukacji pozaformalnej doskonale jest realizowana w bibliotece publicznej w Serbach. Uczestnicy zajęć w ramach GO_PRO budują roboty, programują je, sterują, nagrywają i obrabiają filmy za pomocą iPadów.

DSC 0294

Czytaj więcej: Robot porusza się po linii

A TO HISTORIA!

Opublikowano: czwartek, 16 kwiecień 2015

regulamin konkursu